Koń rasy małopolskiej najlepszy podczas Śląsko-Opolskiego Czempionatu Koni Ras Szlachetnych

Miło nam poinformować, iż ogier rasy małopolskiej BASZMIR AA (po HUNCWOT od BASZKIRIA po EMIR) hodowli i własności Pana Mariusza Kijka wygrał Śląsko-Opolski  Czempionat Koni Ras Szlachetnych w grupie koni skokowych z rocznika 2020, przeprowadzony w dniu 25.02.2023 w miejscowości Radzionków.

Na uwagę zasługuje fakt, iż ogier Baszmir jest synem małopolskiej klaczy BASZKIRIA (po EMIR od BASTELA po SZAŁ), która w 2005 roku podczas międzynarodowego czempionatu koni angloarabskich w Neustat-Dosse wygrała klasę klaczy starszych.

Ojcem og. Baszmir jest ogier HUNCWOT (po DIOKLES od HUANITA po TOLEDO), który w 2017 roku podczas polowej próby dzielności ogierów, został najlepiej  ocenionym ogierem małopolskim. Jest on synem og.DIOKLES (po HARACZ od DIDA po FIRST DES TERMS) mistrza Polski młodych koni w kat. 4 i 5 latków w skokach przez przeszkody. Matka og. Huncwot, kl. Huanita pozostawiła w hodowli dwóch uznanych synów og. HEBRON po FRAZES oraz og. HUZAR po JALIENNY, kilkukrotnego uczestnika MPMK w WKKW oraz skokach przez przeszkody a także uczestnika MŚMK w WKKW w Le Lion d’Angers.

Sam BASZMIR udowodnił swój potencjał już podczas XXV Narodowego Młodzieżowego Czempionatu Koni Małopolskich w 2022 roku, kiedy wywalczył tytuł Czempiona ogierów młodszych.

Hodowcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fot. IMAGE W. Rożnowska


 
 
Skip to content