Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Stacji Badawczej i Ośrodka Jeździeckiego na UP.

Prezes Zarządu LZHK Henryk Sobiechowski

Uroczystość odbyła się 6 września 2021 r. na terenie lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na Felinie, gdzie budowana jest Stacja Badawcza i Ośrodek Dydaktyczno-Szkoleniowy Jeździectwa i Hipoterapii.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Minister Edukacji i Nauki dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk (który przewodniczył uroczystości), JE. Arcybiskup Metropolita Lubelski/ Doctor Honoris Causa UP w Lublinie Stanisław Budzik, Wicewojewoda Lubelski Bolesław Gzik, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania Mariusz Banach.

Licznie przybyli reprezentanci świata nauki i edukacji, urzędów, samorządów i wielu organizacji z terenu Lubelszczyzny.

Na uroczystość zostali zaproszeni również przedstawiciele Lubelskiego Związku Hodowców Koni: Prezes Zarządu Henryk Sobiechowski, Wiceprezes Zarządu Gustaw Jędrejek i Dyrektor Biura Jacek Kozik.

W kompleksie budynków Stacji Badawczej i Ośrodka Dydaktyczno-Szkoleniowego Jeździectwa i Hipoterapii Uniwersytetu Przyrodniczego znajdą się: kryta ujeżdżalnia z placem konkursowym, nowoczesna stajnia z 20-stoma boksami, przestrzeń, w której będą znajdować się m.in. pomieszczenia dla hydrobieżni i fizjoterapii, a także budynek dydaktyczno-socjalny z salą ćwiczeniowo-wykładową.

Dziękujemy Lubelskiej Izbie Rolniczej za użyczenie zdjęć.


 
 
Skip to content